Keepas – Droša paroļu glabāšanas programma

Ļoti bieži nākas dzirdēt, ka datora lietotājiem ir grūtības atcerēties neskaitāmās paroles, piemēram, internetbanka prasa, lai parole sastāvētu no cipariem, mazajiem burtiem, lielajiem burtiem, kā arī kādu no simboliem, jāatceras arī vairāku sociālo kontu, vairāku e-pastu un citu  neskaitāmo web lapu paroles. Ļoti daudzi datoru lietotāji izmanto viegli uzminamas paroles, tajā skaitā savu mājdzīvnieku vārdus, savas vai savu tuvinieku dzimšanas dienas vai vienkārši izmantojot sekventus ciparus kā “12345”, “98765” utml. Visnedrošāk ir izmantot līdzīgas vai pat vienādas paroles dažādām web lapām, bet, kā zināms, visdrošāk lietot katrai weblapai atšķirīgu paroli. Bet kurš gan spēj to visu atcerēties?

Šeit mums palīgā nāk maza apjoma datorā instalējama programma, kas saucas Keepas. Tā glabās visus jūsu lietotājvārdus un paroles Keepas paroļu datubāzē. Datubāze būs aizsargāta ar vienu galveno paroli, līdz ar to jums būs jātceras tikai viena parole. Un jūs varēsiet izmantot dažādas, daudz sarežģītākas un garākas paroles jūsu interneta resursiem. Jūsu resursi būs  daudz vairāk aizsargāti no neatļautas piekļuves jūsu resursiem. Forši, vai ne ?

KeePass

Lietot Keepas ir ļoti ērti un pavisam nav sarežģīti.

Jums tikai jāizveido sava personīgā Keepas paroļu datubāze. Tajā ietilpst paroļu datubāzes nosaukums un viena galvenā parole.

Tālāk jums jāpievieno web lapas informācija, kuru vēlaties saglabāt datubāzē. Pievienojot jaunu web lapu, tiks izveidots mazs lapas profils ar profila nosaukumu, web lapas lietotājvārdu, paroli, lapas vietrādi (URL), kā arī papildus iespējams norādīt piezīmes par attiecīgo web-lapu, taču tas ir pēc izvēles. Pēc informācijas ievadīšanas Keepas jums uzrādīs, cik droša ir jūsu parole, līdz ar to nepieciešamības gadījumā jūs to varat nomainīt uz daudz drošāku un sarežģītāku, jo jums taču tagad vairs nebūs jāatceras no galvas neskaitāmās daudzu dažādu burtu, ciparu un simbolu rindas.

Tālāk jums tikai jāspiež poga OK, un visa informācija tiks pievienota  datubāzē.

Ievadiet informāciju par katru interneta resursu, kuru lietojat; kad tas izdarīts, jums jāsaglabā pievienotie ieraksti datubāzē, nospiežot pogu Save (saglabāt).

Turpmāk, kad vēlēsieties pieteikties (Login) kādā no web lapām, jums būs jāizvēlas pievienotais ieraksts un ar pāris klikšķu palīdzību jūs būsiet pieteikušies web lapā.

Pirms tam, lai pieteiktos, jums bija jāievada gan lietotājvārds, gan parole katrā web lapā, kurā vēlējāties pieteikties, bet, kā jau minēju iepriekš, turpmāk jums būs jāizmanto vien pāris klikšķu. Līdz ar to Keepas ir ne tikai super droša paroļu glabāšanas vieta, bet arī atbrīvos no nemitīgās lietotājvādu un paroļu atkārtotas ievadīšanas dienu pēc dienas, kas jums ietaupīs “kaudzi” laika, pat neņemot vērā to laiku, ko jūs ekonomēsiet, jo vairs nebūs jāprāto, kādu paroli izmantojāt katrā no web lapām.

Links lai lejupielādētu Keepass

Posted in Drošība, Produktu apskats